top of page

Kdy nutně volat pohotovost instalatéra

Co Čech to kutil a mnohdy i zdatný opravář. Můžou však nastat situace, kdy nedoporučujeme dělat opravy svépomocí. V mnoha případech si sice jednoduše poradíte sami. Stane-li se však jakákoliv havárie nebo dojde k nebezpečné situaci je lepší zavolat odborníky. A někdy to mohou být věci opravdu neodkladné. Proto i u nás držíme pohotovost a k vážným problémům vyjíždíme klidně i přednostně

Kdy volat instalatéra

Kdy volat pomoc odborníka a opravu neodkládat


Kdykoli vznikne závada na plynovém potrubí

Uniky plynu patří často k nejzávažnějším haváriím. I když neidentifikujete místo úniku a třeba jen cítíte v domácnosti slabý zápach plynu, ihned volejte pohotovost. Do příjezdu plynaře nebo instalatéra (případně i hasičů) nepoužívejte pevný telefon (volejte případně mimo nebezpečí), vypněte plynové spotřebiče a případně přívod plynu, otevřete okna, opusťte místo s nebezpečím, nevytahujte spotřebiče ze zásuvky, nezhasínejte ani nerozsvěcejte světla, informujte případně sousedy (ale nezvoňte na zvonek).


Ucpané odpady

V této části můžeme mít dvě roviny. Pomoc odborníka volejte ve dvou případech. Běžné metody čištění odpadů nepomohly nebo v případě, že dochází k vyplavování vašeho domu nebo bytu fekáliemi nebo jinými odpady.


Havárie topné soustavy

Kapající hlavice od radiátoru nebo mírně tekoucí trubky nemusí nutně znamenat příjezd pohotovostních techniků. Volejte však vždy, když dojde k většímu úniku. Vody v radiátorech a především ve vysokých budovách může být opravdu dost na vyplavení několika pater pod vámi. I s malým únikem vody však dlouho neotálejte, stálý tlak v soustavě může zapříčinit postupné zvětšování problému (netěsnosti).


Prasklá voda

Pokud vám praskne vodovodní přípojka, je to téměř vždy velký problém. Pozor si dejte především ve více bytových domech. Malá skvrna na vaší zdi může znamenat velký problém pro toho za ní (nebo kdekoliv jinde ve směru toku). Voda ve zdech může také v nejhorších případech narušit statiku.Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page