top of page

Kdy zahájit výkopové práce

Výkopové práce je samozřejmě možné provádět celoročně. V zimních měsících je však logicky práce mírně ztížená. Především proto, že půda logicky promrzá a je výrazně obtížnější s ní manipulovat. Druhou věcí jsou pak samozřejmě podmínky na pracovišti, kdy pracovníkům chladné počasí někdy i brání v práci. Pokud se přeci jen rozhodnete provádět výkopové práce v zimních měsících, mějte na paměti, že by teplota neměla za posledních zhruba 48 hodin klesnout pod 5 stupňů celsia. Půda díky tomu nebude promrzlá, nebo jen minimálně. Zámrzná hloubka bude také výrazně menší nebo žádná.

Kdy zahájit výkopové práce

Výkop provedený v zimních měsících by také neměl zůstat dlouho nevyplněný. Jednoduše řečeno, pokud budujete novou kanalizace nebo ji rekonstruujete, neměli byste otálet s výměnou potrubí a rychlým zasypáním jámy. Díky nízké teplotě bude zemina dobře držet u sebe. Výrazně lépe nežli v letních měsících. Výkop tak bude moci mít ostřejší hrany a celkově bude dobře držet tvar. Po oteplení však půda ztratí pojivost a výkop by se mohl začít bortit. Může tak dojít k samovolnému zasypání výkopu a vaše práce vyjde vniveč. V horším případě může dojít i k poškození nové nebo nekonstruované věci určené k zasypání.


Pokud vše sečteme, mají zimní výkopové práce spíše více nevýhod. Na stranu druhou bývá zimní období klidnější a vytížené pracovní firmy mohou mít volnější kalendáře a budou se vám a vašemu projektu věnovat rychleji.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page